Середа
16.07.2025
17:04
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Квіти це щасття!
Головна Реєстрація Вхід
Кімнатні рослини і квіти »
Меню сайту

Наше опитування
які ви любите квіти
Всього відповідей: 2

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Фото кімнатних рослин

Нижче представлений перелік рослин, фото яких є на сайті. Вибирайте квітку, яка цікавить Вас, для перегляду фотографій кімнатних квітів з назвою роду і виду.

Фото переглядати дуже зручно. Для переходу до наступної квітки, достатньо просто натиснути на кнопку "Вперед" під фотографіями.

Будемо раді Вашим коментарям. Приємного перегляду

Фото Ірезіне 

 
  • Photo Iresine herbstii / Фото Ирезине Хербста / Фото Ірезіне Гербста
  • Photo Iresine herbstii / Фото Ирезине Хербста / Фото Ірезіне Гербста
  • Photo Iresine herbstii / Фото Ирезине Хербста / Фото Ірезіне Гербста
  • Photo Iresine herbstii / Фото Ирезине Хербста / Фото Ірезіне Гербста
  • Photo Iresine lindenii / Фото Ирезине Линдена / Фото Ірезіне Ліндена
  • Photo Iresine lindenii / Фото Ирезине Линдена / Фото Ірезіне Ліндена
  • Photo Iresine lindenii / Фото Ирезине Линдена / Фото Ірезіне Ліндена

Ірезіне – швидкозростаюча рослина, що входить до родини амарантових. Родом з Австралії і країн Південної та Центральної Америки. Цвіте, але вирощується, як декоративно-листяна рослина.

Стисло про догляд

Освітлення яскраве, переносить прямі промені. Температуру полюбляє близько 18-24 градусів. Поливають Ірезіне рясно весною і влітку, решту часу – помірно. Вологість не відіграє ролі. Добрива вносять навесні, влітку і восени щотижня поперемінно мінеральні та органічні. Взимку Ірезіне сповільнює ріст. Пересаджують за необхідності. Розмножують Ірезіне насінням або живцюванням. Читайте докладніше про догляд за ірезіне 

Популярні види

Ірезіне Ліндена і Ірезіне Гербста.

Загальна інформація:

АлоеАлое (Aloe) – налічує до 260 видів трав'янистих багаторічників, що входять до родинни лілейні. Природне середовище проживання – Африка, причому посушливі зони. Але для Алое це не проблема – воно відмінно переносить нестачу вологи.

Листя Алое зазвичай м'ясисте, росте від кореня, зібране в розетку. Є види з шипами на листках, є без шипів. Листя деяких видів вкрите восковим нальотом. Цвіте Алое квітками жовтих, червоних або помаранчевих відтінків. Квітки в залежності від виду збираються у волотисті або гроноподібні суцвіття, і зазвичай мають трубчасту форму або форму дзвоника.

Деякі види Алое використовують у медицині. Сік використовують при лікуванні опіків і гнійників. Сік Алое має омолоджуючий і відновлювальний ефект на шкіру. З листя отримують речовину, яка має ефект проносного. У кімнатному квітникарстві вирощують велику кількість видів і різновидів.

Алое – фото:

АлоеАлоеАлое

Як виростити пальму

Як виростити пальмуЦіни на кімнатні пальми в інтернеті вражають своєю різноманітністю. Якось зазирнула на один з інтернет-аукціонів, а там чудову Фінікову пальму продають за 400 гривень. А ось Хамедорея значно дешевше. Але проблема то в тому, що хочеться, як у відомому мультику – всього і побільше. Тому цілком логічним буде таке рішення: те, що можна виростити своїми руками – будемо самостійно розмножувати і ростити. Не всі пальми легко виростити, особливо з насіння. Вони довго прокльовується, також не скоро дають перші паростки. Але ж квітникарі не шукають легких шляхів. Вирощування пальми – процес хоч і не простий, але цікавий. Є два варіанти: з насіння і способом поділу куща.

Як виростити пальму з насіння

Вирощування пальми з насіння – це, напевно, найцікавіше і найазартніше заняття, яким може зацікавитися квітникар. Мені ось, наприклад, було дуже цікаво: проросте – не проросте. А оскільки чекати відповіді потрібно більше, ніж півроку, то інтерес чим далі, тим сильніше.

Як виростити пальму з насінняБуду розповідати на прикладі насіння Хамедореї. Але, в принципі, таким чином можна виростити і інші види пальм. Особливо у нас люблять вирощувати Фінікові пальми.

При купівлі насіння потрібно відразу звернути увагу на строки фасування та придатності. Тому що у старого насіння пальми дуже низька схожість. Якщо вони упаковані рік тому – не купуйте – не зійдуть.

Для висівання насіння пальми можна взяти пластикові одноразові стаканчики (100-200 мл) і проробити внизу отвори для дренажу. Насипаємо в них грунт, що складається з листової землі (1 частина), перліту (1частина) і вермикуліту (1 частина). Суміш повинна бути нижче кромки стаканчика на 1-2 см.

Насіннячко пальми попередньо замочуємо у воді протягом 5 діб. Очищаємо його від залишків м'ясистої оболонки. А тверде покриття трохи надпилюють за допомогою абразивного каменю або надфіля. Все це прискорює процес проростання.

Поливаємо грунт у стаканчику і заглиблюємо в грунт насіння Хамедореї (або іншої пальми) по одній в кожен стаканчик надпиляною частиною вниз. Землею присипати не потрібно.

Розмножуємо пальму поділом кущаПотім влаштовуємо тепличку для насіння – одягаємо на стаканчик поліетиленовий пакет. Так волога не буде випаровуватися з грунту. Ставимо стаканчики з насінням в тепле (не менш 25-27°С) і добре освітлене (не менше 10-12 годин) місце.

Тепер чекаємо проростання насіння. Постійно поливаємо. Раз на день провітрюємо. І чекаємо. Довго. Насіння деяких пальм проростають від півроку до 9 місяців.

Коли паростки будуть довжиною 2-4 см, пересаджуємо кожен в індивідуальний постійний горщик, використовуючи грунт для пальм. Перший рік молоду пальму потрібно добре притіняти від прямих сонячних променів.

Розмноження пальми поділом куща

Способом відгалужень або поділу куща розмножується не так багато пальм. З широко поширених – це, наприклад, Хамедорея. Інші види пальм або неможливо розмножувати таким способом, або занадто клопітно.

Розмноження пальми ХамедореїА от у випадку з Хамедореєю, розмноження пальми таким способом краще, ніж з насіння. Так ви отримаєте результат швидше. Якщо з насіння паростка доведеться чекати близько півроку, то на вкорінення шляхом розподілу куща піде 4-6 тижнів. А вже через 4 місяці ви отримаєте молоду рослину.

Відділення молодого куща від основного слід виконувати в період вегетації – найкраще в травні. В цей час зазвичай проводиться і пересадка вже дорослих пальм. Так от, під час пересадки потрібно відокремити молоду частину, яка знаходиться збоку. Краще брати відросток не вище 25 см, щоб він легше вкоренився. Також молодий кущик Хамедореї повинен мати гнучкі стебла, повністю сформовану гілку невеликого розміру і власні корені.

Звільняємо коріння дорослої пальми і відростка від землі (щоб видно було, де різати). Акуратно відділяємо молодий кущик за допомогою ножа, при цьому розрізаємо сполучні коріння якнайближче до основної частини пальми. Зрізи присипаємо деревним вугіллям, потовченим в порошок.

У горщик (невеликого розміру) насипаємо грунт для пальм або суміш листового перегною (2 частини), дернової землі (1 частина) та перліту (2 частини). Розміщуємо там відросток, поливаємо і присипаємо грунтом. Дорослу рослину також висаджуємо, але вже в свіжий грунт.

Розмноження пальми насіннямМолоденьку Хамедорею ставимо для вкорінення в тепле місце (температура близько 30-35°С). Якщо вийде, можна з тонкого дроту зробити над горщиком каркас і натягнути на нього прозорий пакет, щоб вийшла тепличка. Особливо це рекомендується зробити, якщо в будинку не дуже тепло навіть у травні. Якщо ж без теплички, то потрібну вологість можна забезпечити постійними обприскуваннями.

Полив також потрібен частий, але в міру просихання верхнього шару грунту. Це важливо, тому що при зайвому поливі може підгнивати коріння. Цим полив молодої частини відрізняється від поливу насіння – їй потрібна велика вологість грунту.

Якщо ви все робили правильно, то нова пальма Хамедорея вкоренитися вже через місяць. Але ще 3 місяці їй потрібно рости в тимчасовому горщику, щоб набратися сил. Потім її можна пересадити в постійний вазон.

І, як кажуть, в якості алаверди. Хоча вирощування пальми з насіння процес більш тривалий за часом, але цілком реально здійсненний. До того ж, таким способом можна проростити практично всі види пальм. Так що якщо у вас вистачить терпіння, рекомендую зупиниться на способі вирощування пальми з насіння.

Алое – догляд:

Освітлення:

Алое дуже світлолюбна рослина, а беручи до уваги його природне середовище проживання, рослину бажано розмістити на південному вікні і не ховати від прямих сонячних променів. Якщо ж рослина довгий час перебувала в тіні, то привчати до прямого сонця Алое потрібно поступово. Взимку рослині може знадобитися додаткове освітлення – підійдуть лампи денного світла.

Температура:

Влітку температура підійде кімнатна. Якщо є куди, то можна винести Алое на свіже повітря, оберігаючи його від опадів. Якщо рослина весь час проводить в приміщенні, то потрібно забезпечити приплив свіжого повітря. Взимку рослина відпочиває, тому оптимальним буде утримування Алое при температурі не вище 14 градусів. При більш високій температурі рослина може витягуватися через нестачу освітлення, яке часто спостерігається взимку.

Полив:

Під час періоду активного росту Алое поливають відразу після висихання верхнього шару земельної суміші. Взимку полив скорочують, даючи землі трохи підсохнути, але не даючи їй висохнути повністю. Якщо вода потрапить в листову розетку, стебло рослини може загнити, що може призвести до загибелі Алое.

Вологість:

Вологість повітря не має ніякого значення для нормального розвитку Алое.

Цвітіння:

Для цвітіння рослина повинна піти на спокій, а період спокою можна забезпечити низькою температурою повітря і тривалим світловим днем. Такі умови при вирощуванні Алое в квартирі створити досить складно, тому цвітіння Алое в домашніх умовах більше виняток, ніж правило.

Підживлення:

Алое добре реагує на щомісячні підживлення мінеральними добривами. Підгодовувати потрібно з середини весни до початку осені, після чого підживлення не проводять до наступної весни.

Пересадка:

Грунт для Алое складають з двох частин дернової землі, однієї частини листяної і однієї частини піску. Щоб розпушити грунт, можна додати битих цеглин і деревне вугілля. Пересаджують Алое у міру необхідності: молоді екземпляри раз на два роки, а дорослі – раз на чотири роки.

Розмноження насінням:

Алое добре розмножується насінням. Насіння сіють у піщану суміш з хорошим дренажем в кінці зими – на початку березня. Ємність з насінням час від часу провітрюють і зволожують. На сонце не виставляють, температуру підтримують на рівні 20 градусів. Через місяць після появи сходів їх пікірують в горщики побільше, а ще через три місяці перевалюють в індивідуальні горщики і поступово починають вести догляд як за дорослими рослинами.

Розмноження пагонами:

Субстрат беруть такий само, як і при насіннєвому розмноженні Алое. Молоді пагони, які ростуть від коріння материнської рослини, акуратно відокремлюють навесні або на початку літа і висаджують в окремий горщик. Коли паросток вкорениться і зміцніє, догляд за ним ведуть як за дорослим Алое.

Алое – труднощі:

Листя Алое бліде і мляве. Перший варіант – занадто часті поливи, субстрат не встигає підсихати між поливами. Другий варіант – неправильна земляна суміш – читайте про грунт вище.

Алое витягується. Якщо рослині не вистачає світла, вона починає витягуватися і втрачати привабливий зовнішній вигляд. При недостатньому освітленні треба використовувати лампи денного світла для збільшення світлового дня.

Гниє стебло і коріння. Алое не переносить зайвого поливу, а корені можуть гнити саме тому. Крім того, не можна допускати попадання води в листову розетку, особливо в прохолодну погоду. Відрегулюйте полив, підсушіть грунт, видаліть мертве коріння і листя, замініть грунт.

Коричневіють кінчики листя. Алое хоч і переносить сухе повітря, але все ж потрібно час від часу підвищувати вологість повітря. Брак вологи може призвести до появи коричневих плям на краях листя.

Темні плями на листі. Алое не переносить протягів і температуру нижче 8 градусів. Провітрюйте приміщення, але рослина не повинна бути на протязі.

Шкідники. Алое уражається попелицею, щитівкою, павутинним кліщем і борошнистим червецем.

Алое – види:

Алое білоквіткове / Aloe albiflora

Алое білоквіткове (Aloe albiflora). Кущ, стебло відсутнє. Листя вузьке, до 5 сантиметрів завширшки, довге – до 25 сантиметрів, краї з маленькими білими шипами, саме листя сіро-зеленого кольору вкрите білими плямами. Цвіте білими квітками, які збираються в гроновидні суцвіття на півметровому квітконосі. Цей вид добре розмножується прикореневими розетками.

Алое Вера / Aloe vera

Алое Вера (Aloe vera). Кущ з короткими стеблами. Листя росте в невеликих розетках, має ланцетну форму, зеленого кольору і зазвичай покрите білими цятками і рожевого відтінку шипами по краях. Виростає листя майже до півметра в довжину. Квітконос довгий з кількома гроноподібними суцвіттями. Квітки жовтуваті, в довжину до трьох сантиметрів. Є сорти з червоними квітками. Синоніми: Алое Ланца (Floe lanzae), Алое барбадоське (Aloe barbadensis), Алое індійське (Aloe indica).

Алое віддалене / Aloe distans

Алое віддалене (Aloe distans). Чагарник. Пагони довгі – до трьох метрів, сланкі. Листя загострено-яйцеподібної форми, до 10 сантиметрів завдовжки і до 6 завширшки (біля основи), зелене з відтінком сірого, по краях і центру листа ростуть білуваті невеликі шипи. Квітки жовтого кольору, трубчасті, ростуть у гроноподібних суцвіттях.

Алое віялове / Aloe plicatilis

Алое віялове (Aloe plicatilis). Цей вид – кущувата рослина зі здерев’янілим стеблом. Добре галузиться і виростає у висоту до п'яти метрів. Стовбур ділиться на більш дрібні гілки, на кожній з яких росте листова розетка. Листя росте по 14-16 штук, розташовуються супротивно, має лінійну форму з закругленою, а не загостреною верхівкою. Листя досягає максимум 30 сантиметрів у довжину, і 4 сантиметрів у ширину, зеленого кольору з легким відтінком сірого, краї зазвичай гладкі. Цвіте червоними квітками, які виростають по 25-30 штук в гроноподібних суцвіттях на високих квітконосах. Квітконос досягає півметра в довжину. Алое віялове відрізняється потребою в частих поливах. Цей вид також відомий під назвами: Алое парасолькове (Aloe tripetala), Алое язикове (Aloe lingua), Алое язикоподібне (Aloe linguaeformis).

Алое гарненьке / Aloe bellatula

Алое гарненьке (Aloe bellatula). Трав'янисті безстебельні багаторічники родом з Мадагаскару. Листя розеткове, росте від кореня, не довге (до 15 сантиметрів) і вузьке (до 1 сантиметра). Край листової пластини покритий невеликими шипами, а сам лист укритий білими плямами і горбочками, темно-зелений. Квітки схожі на дзвіночки, коралового відтінку.

Алое деревоподібне / Aloe arborescens

Алое деревоподібне (Aloe arborescens). Це якраз той вид, який називають Столітник, при вирощуванні в кімнатних умовах. Кущі або деревця, виростають до 3 метрів у висоту. Стебла гілкуються, з часом оголюються знизу і розгалужені у верхній частині. Листя розеткове, верхівкове, щільне, має мечоподібну форму (до півметра завдовжки і до 6 сантиметрів завширшки) в довжину і вигнуто-увігнуту у ширину, зеленого кольору з відтінком сірого, м'ясисте. Край листа укритий триміліметровими шипами. Період цвітіння – травень-червень, але в кімнатних умовах це досить рідкісне явище. Квітки червоного, рожевого або жовтого кольору, збираються в гроноподібних суцвіттях на довгому квітконосі.

Алое Дескоінгса / Aloe descoingsii

Алое Дескоінгса (Aloe descoingsii). Трав'янистий вид, стебло коротке. Листя росте від кореня і збирається в розетки, має подовжено-трикутну форму, коротке (до 4 сантиметрів). По краю листка ростуть невеликі шипи, листя зеленого кольору (темного або світлого) вкрите білими крапками і дещо рифлене. Цвіте помаранчевими квітками які доростають до сантиметра в довжину і мають трубчасту форму. Збираються в гроноподібні суцвіття на верхівці 30-сантіметровго квітконосу, що росте з квіткової розетки. Легко розмножуються прикореневими молодими паростками.

Алое Джексона / Aloe jacksonii

Алое Джексона (Aloe jacksonii). Кущоподібний багаторічник, стебло невисоке (до 30 сантиметрів). Листя недовге (до 10 сантиметрів) і вузьке, по краях вкрите маленькими шипами, а на верхівці листа – одним більш довгим шипом. Листя світло-зеленого кольору з обох боків вкрите восковим нальотом і білими цятками. Квітки трубчастої форми і світло-червоного кольору, збираються в суцвіття на двадцятисантиметровому квітконосі.

Алое дихотомічне / Aloe dichotoma

Алое дихотомічне (Aloe dichotoma). На батьківщині цей вид вічнозелений деревоподібний багаторічник, що виростає до 8 метрів у висоту. Листя довге (до 40 сантиметрів) і вузьке (до 6 сантиметрів), зеленого кольору з легким відтінком блакитного, вкрите з обох сторін листа восковим нальотом, а по краях – дрібними шипами. Квітки жовтого кольору, мають трубчасту форму і збираються в суцвіття. Суцвіття ростуть на квітконосі по 1-3 штуки.

Алое жахливе / Aloe ferox

Алое жахливе або страхітливе (Aloe ferox). Цей вид виростає в природі до трьох метрів у висоту. Стебло пряме. На верхівці рослини росте листова розетка з довгими (до півметра) і широкими (до 15 сантиметрів) листям. Листя світло-зеленого кольору за певних умов може приймати червонуватий відтінок. Зубці ростуть по краях листа, можуть рости і на самій листової пластини. З центру листової розетки виростає гроновидне суцвіття від півметра заввишки з квітками яскравого червоно-помаранчевого кольору.

Алое кампері / Aloe camperi

Алое кампері (Aloe camperi). Невисокий трав'янистий багаторічник. Листя вузьке, зігнуте, блискуче, зеленого кольору, ланцетної форми, в довжину виростає до півметра, а завширшки до 5 сантиметрів, має невеликі зубчики на краю. Квітки збираються в гроновидні суцвіття на довгому квітконосі. Квітки червоного, помаранчевого і жовтого кольорів, в довжину до 5 сантиметрів, трубчастої форми. Також відомий під назвою Алое еру (Aloe eru).

Алое ковпачкоподібне / Aloe mitriformis

Алое ковпачкоподібне (Aloe mitriformis). Трав'янистий багаторічник. Стебло коротке. Листя росте від коріння, збирається в розетки, має округлено-трикутну форму (довжина до 20, ширина до 15 сантиметрів). Колір листя варіюється від зеленого до сіро-блакитного, а краї листя і їхня нижня сторона вкрита невеликими шипами. Квіти збираються в суцвіття, які ростуть на довгому квітконосі з листової розетки. Квітки червоного або яскраво-червоного кольору, мають трубчасту форму. У кімнатних умовах практично не цвіте.

Алое коротколисте / Aloe brevifolia

Алое коротколисте (Aloe brevifolia). Трав'янистий багаторічник з розетковим листям. Форма листя варіюється від ланцетної до трикутної (шириною до 4, а завдовжки до 11 сантиметрів). Білі зубчики на листках розташовуються по зовнішній стороні листа і по його краях. Колір листя – зелено-блакитний. Квітконос довгий, суцвіття гроноподібні, квітки червоного кольору, трубчасті.

Алое Марлота / Aloe marlothii

Алое Марлота (Aloe marlothii). Цей вид – чагарник. У висоту досягає трьох метрів. Листя росте в прикореневій розетці, м'ясисте, ланцетної форми, воскове. У довжину досягає півтора метра, а завширшки до 30 сантиметрів, зелено-сіруватого відтінку, з усіх боків і по краях вкрите невеликими червоними шипами. Трубчасті квітки ростуть на гроновидному суцвітті. Зазвичай червоно-помаранчевого відтінку.

Алое мильне / Aloe saponaria

Алое мильне або милисте (Aloe saponaria). Кущ з рогзалуженим стеблом. Листових розеток зазвичай декілька. Листя до 60 сантиметрів завдовжки і до 6 завширшки, зеленого кольору з білими цятками з усіх боків, п'ятиміліметрові шипи ростуть по краях листової пластини, яка має плоско-вигнуту форму. Квітки збираються в невеликі гроноподібні суцвіття, жовтого кольору іноді з відтінком червоного. Інша назва рослини – Алое плямисте (Aloe maculata).

Алое остисте / Aloe aristata

Алое остисте (Aloe aristata). Рослина кущувата. Стебла короткі. Листя збирається в розетки, має трикутну форму, зеленого кольору з білими горбочками і короткими шипами по краю листової пластини. На вершині листка росте довга нитка. Листя дещо зігнуте. На довгому квітконосі розміщується кілька гроноподібних суцвіть з двома-трьома десятками квіток трубчастої форми і червоно-помаранчевого кольору.

Алое смугасте / Aloe striata

Алое смугасте або сіре (Aloe striata). Безстебельний багаторічник родом з ПАР. Листя збирається в прикореневу розетку, щільне, м'ясисте, зеленого кольору з відтінком сірого, до півметра завдовжки і до 15 сантиметрів завширшки. Край листа гладкий, з червоним відтінком. На довгому квітконосі зазвичай росте кілька гроноподібних суцвіть з невеликими світло-червоними квітками. Цвітіння припадає на середину-кінець весни.

Алое тигрове / Aloe variegata

Алое тигрове або строкате (Aloe variegata). Чагарник, стебло відсутнє, виростає до 30 сантиметрів у висоту. Листя витягнуте, росте в прикореневих розетках, в довжину досягає 15, а в ширину 6 сантиметрів. Листя темно-зелене, покрите білим малюнком зі смуг і точок. Цвіте рожевими, червоними або жовтими квітками, які збираються в суцвіття на довгих квітконосах. Інші назви – Алое аусана (Aloe ausana)і Алое точкове (Aloe punctata).

Форма входу

Пошук

Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту